Ingenico Türkiye pazarını yakından takip ederek banka ve üye işyerlerinin ihtiyaçları doğrultusunda çözümler geliştirmektedir.

Gift Card ve Sadakat Uygulamaları

Akıllı kart üzerinde kart sahibine ait kişisel bilgilerin yanında kişisel kazanımlarına ilişkin puan bilgilerinin de tutulduğu, çeşitli kampanyalara katılma, puan ve kişiye yönelik ödüller kazanma ve kişiye özel mesajların sunulduğu offline çalışan bir programdır. Bu programda POS terminalleri aracılığı ile harcama tutarları, ziyaret sıklığı, özel günler dikkate alınarak kampanyalar oluşturulabilmekte, çeşitli ekranlar kullanılarak kampanya, müşteri alışkanlıkları ve kampanya sonuçları takip edilebilmektedir. Program kullanıcılarının tercihi doğrultusunda manyetik bantlı kartlar ile online işlem alternatifi de sunulabilmektedir.

RDS : Uzaktan Yükleme Sistemi

Sahada bulunan Ingenico terminal parkı için geliştirilmiş uygulamalar, bankaların versiyon değişikliği talebi doğrultusunda saha hizmeti veren teknik servis firmaları tarafından güncellenmektedir. Bu döngüde sık versiyon değişikliği gerektiği durumlarda operasyonel maliyetler artar ve süreç uzar.

TRS : Terminal Raporlama Sistemi

ORTAK POS modelini finansal raporlarla avantajlı hale getiren bir çözümdür. Bu sistem sayesinde birden fazla bankadan gelen ay sonu raporları, konsolide olarak üyeişyerine sağlanmaktadır. Bu özellik bankalarla yapılacak mutabakatlarda üyeişyerine kolaylık sağlar.