Türkiye’de ödeme sistemlerindeki teknolojik dönüşüm baş döndürücü bir hızla devam ediyor. Bu gelişime paralel olarak ödeme alma fonksiyonunun yanında birçok özellik kazanan POS terminalleri, farklı donanımsal çözümlerle ödeme noktalarında yerini alırken, fark yaratan çözümler de banka ve üyeişyerlerinin hayatını kolaylaştırıyor. Türkiye’de bir ilk olan “Interaktif Mesajlaşma Sistemi”, bankaların daha önce tek tek telefon veya SMS ile gerçekleştirdikleri üye işyeri bilgilendirme işlemlerini karşılıklı iletişime dönüştüren bir uygulama ile POS terminallerine taşıyor.

Bu sistem ile bankaların üyeişyerlerine yönelik yürüttüğü kampanyalar Ingenico POS terminalleri üzerinden sisteme dahil üye işyerlerine duyurulabiliyor. Banka merkezinden gönderilen kampanya mesajları eş zamanlı olarak bu sisteme dahil üyeişyerlerindeki POS terminallerine ulaştırılıyor. Kampanya şartları, sunulan fırsatlar vb. detaylar üye işyeri tarafından POS ekranından görülebiliyor ve üye işyeri kampanyaya dahil olup olmak istemediği bilgisini yine POS terminali üzerinden bankaya iletebiliyor. Sistem mesaj okunana kadar POS üzerinden sesli uyarı da yapıyor.

İnteraktif Mesajlaşma Sistemi sayesinde kaç üye işyerinin kampanya ile ilgilendiğini anlık olarak görüp raporlayabilen bankalar, böylece farklı kanallardan da yürüttüğü kampanya duyurusu ve geribildirim sürecini bu sisteme dahil olan POS terminalleri üzerinden yürüterek üye işyerlerine yönelik kampanyaları çok daha hızlı ve düşük maliyetlerle yönetebiliyor.

Çok fonksiyonlu bir program olan Ingenico Interaktif Mesajlaşma Sistemi ile kampanya duyurularının yanı sıra birçok pazarlama/satış uygulaması da eş zamanlı olarak gerçekleştirilebiliyor. Örneğin, üye işyerlerine ve kasa görevlilerine yönelik anket çalışmaları yapılabiliyor, kısa tanıtım filmleri gönderilebiliyor, yeni ürün tanıtım ve satış şartları sistemden hedef olarak belirlenen işyeri grubuna anında gönderilebiliyor. Sistem üzerinde çapraz satış kurguları ve üye işyerine özel anlık kampanyalar gibi özelleştirilebilir uygulamalar da hayata geçirilebiliyor.

  • Paylaş