Ingenico Türkiye

Ingenico’nun sahada kurulu yazarkasaPOS sayısı 30 aydan daha kısa bir sürede 100 bini geçti

Uçtan uca ödeme konusunda dünyada ve Türkiye’de lider olan Ingenico Group, iWE280 Seyyar ve iDE280 Masaüstü yazarkasaPOS cihazları ile 80 binden fazla işyerinin tercihi oldu. Böylece Ağustos ayı itibariyle 30 aydan daha kısa bir sürede 80 bin işyerinde kurulu Ingenico yeni nesil yazarkasa sayısı toplam 100 bin adedi geçti.

ARGE çalışmalarına da hız kesmeden devam eden Ingenico, harici bilgisayar bağlantılı yazarkasa kullanan perakendeciler için geliştirilen  GMP3 protokolü entegrasyonu alanında 100’den fazla uygulama ile yüzlerce ünlü marka ile çalışmaya başladı.

Özellikleri maksimum seviyede tutularak son teknolojileri destekleyen cihazlar olarak tasarlanan Ingenico Yeni Nesil Yazarkasa modelleri iWE280 ve İDE280‘in Ağustos ayı itibariyle sahadaki kurulum sayısı 80 binden fazla işyeri ile toplam 100 bin adedi geçti. Ingenico ilk olarak Ekim 2013’de yürürlüğe giren tebliğ ile piyasaya çıkan birçok yeni nesil yazarkasa markasından sonra satışa sunulmasına rağmen, kısa bir süre içerisinde  en çok tercih edilen 2. Marka oldu. Sahaya çıktığı ilk günden beri temassız ödeme, parçalı ödeme, indirimli ödeme gibi bankaların sunduğu tüm ödeme türlerini işyerleri ile buluşturan  Ingenico yazarkasa cihazları 2005’de hayata geçen ve tek ödeme cihazında birden fazla bankanın çalıştığı ve isim hakkı Ingenico’ya ait olan Ortak POS yapısını da destekliyor. Ingenico ayrıca, mağazalarında birden fazla yazarkasa kullanan perakende firmaları için geliştirilen özel bir iletişim protokolü olan GMP3 ile bağlantı alanında da en çok tercih edilen marka oldu.  

Ingenico’nun kısa süre içinde yeni nesil yazarkasaPOS pazarında 2. sıraya yükseldiğine dikkat çeken  Ingenico Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü Alpay Sidal: “Ingenico olarak EFTPOS pazarında dünyada ve Türkiye’de lider konumdayız. Bugün ülkemizde yüzbinlerce  işyerinde Ingenico EFT POS’lar kullanılıyor. Ingenico kalitesi ile daha önce tanışmış olan işyerleri, yeni nesil ÖKC’de de Ingenico yazarkasaPOS’ları tercih etti. Bu güven ve destek için tüm müşterilerimize teşekkür ediyoruz. Biz ÖKC pazarına en iyi cihazı üretme hedefiyle ilk defa 2014 Mart ayında, yani rakiplerimizden 6 ay daha geç çıktık. Buna rağmen 30 ay gibi kısa bir sürede sahada 100 bin adeti geçtik. Ödeme sistemi entegre yeni nesil yazarkasalarımız 2013 sonrası en çok tercih edilen yeni nesil cihazlar oldu. Bu başarıyı 20 yılı aşkında süredir ödeme sistemlerinde elde ettiğimiz deneyimlere en iyisini üretmek için devam eden çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza, ve tabiiki iş ortaklarımızla olan verimli birlikteliğimize borçluyuz. Sidal sözlerine şöyle devam etti: “Ürün ve hizmetlerimizle, Türkiye’de ödeme sistemlerinde pazara liderlik ve öncülük etmeye devam ediyoruz. Bugün tam 16 banka uygulaması ve 100’den fazla özel uygulama ile en fazla GMP3 entegrasyonu yapan firma konumundayız. Sektörel çözüm ortaklıklarımız arasında Sephora, Inditex Grubu( Zara, Bershka, Pull & Bear, Massimo Dutti, Stradivarius, Oysho, Zara Home)  Multinet UP, Dominos, Create & Barrel, Kütayha Porselen ve ISS World gibi birçok ünlü marka var. Bu markalar kendi sistemleri ile Ingenico yazarkasalar arasında güvenli iletişimi sağlayan GMP3 çözümümüzü kullanmaya başladı ve maliyetlerini kontrol altına alarak mevcut sistemlerini en verimli şekilde yeni nesile dönüştürdü.” dedi.

Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade eden Asya Pasifik ve Ortadoğu Bölge Başkanı Patrice Le Marre ise “Türkiye, bölgemizde ve tüm dünyada yükselen trendi ile göze çarpıyor. Mali hafızalı cihazlarda sunduğumuz hizmetler ve bu hizmetlere olan ilgideki artış Ingenico’nun omni kanal ödeme konusundaki global hedefleri ile de uyumluluk gösteriyor. Türkiye’de de 100binden fazla yazarkasa ile 80binden fazla işyerine sağladığımız hizmetimizin yönetildiği TSM merkezimiz 25Milyondan fazla aylık işlem hacmine sahip. Hizmet alanında daha da güçlenmek ve İşyerlerine en iyi cihazı ve hizmeti sağlamak için Türkiye’deki yatırımlarımıza devam edeceğiz. “ dedi.

  • Aslı Uzer

    Director / Product & Marketing / Ingenico Turkey

  • (T): +90 (212) 366 48 00