Ingenico Türkiye

Ingenico YazarkasaPOS’lar şimdi ‘Alışverişin App’i’ Hopi ile Tam Uyumlu

Yazarkasalarında teknolojik pratikliğe ve uygulama  zenginliğine önem veren Ingenico, yeni nesil yazarkasaPOS cihazlarına her geçen gün yeni bir uygulama ekliyor. Ingenico iWE280 Seyyar yazarkasaPOS ve iDE280 masaüstü yazarkasaPOS’lar şimdi ‘Alışverişin App’i Hopi ile tam uyumlu çalışıyor.

Uçtan uca ödeme konusunda dünyanın ve Türkiye’nin lider şirketi Ingenico Group, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için yeni nesil yazarkasaPOS cihazlarını yeni uygulamalarla desteklemeyi sürdürüyor. Teknolojik sürdürülebilirliğe önem veren Ingenico şimdi de ‘Alışverişin App’i’ Hopi ile tam uyumlu çalışmaya başladı. Böylece Hopi kullanıcıları, Hopi anlaşmalı işyerlerindeki Ingenico yazarkasaPOS üzerinden yaptığı alışverişlerinde ‘Paracık’ (puan) kazanırken, Hopi mobil ödeme özelliğini kullanarak paracıkları ile alışveriş de yapabilecek.

Ingenico Türkiye Genel Müdürü Alpay Sidal Hopi iş birliği ile ilgili şunları söyledi: “Yeni nesil yazarkasaPOS cihazlarımıza entegre ettiğimiz Hopi uygulaması sayesinde, Hopi kullanıcıları ödeme sırasında kendilerine sağlanan tüm avantajlardan faydalanabiliyor. Entegre çalışan sistem ile hem iş yerlerine hem  de kullanıcılara eşsiz bir kullanım kolaylığı ve deneyimi sağlıyoruz. Üye işyerlerinin Hopi uygulamasına geçişi de artık çok kolay. İş yeri ile Hopi anlaşma yaparak uygulama yükleme talebi Hopi ekibi üzerinden Ingenico operasyon ekibine iletiliyor. Ingenico ekibi gerekli tanımlamaları yaparak Hopi uygulamasını aktif hale getiriyor ve tüketiciler Hopi’nin avantajlı dünyasıyla alışveriş yaparken, Ingenico yazarkasaPOS kullanan işyeleri ek ciro yaratıyorlar. Her uygulamada olduğu gibi Ingenico YazarkasaPOS’lar Hopi uygulaması ile de tam olarak entegre çalışıyor.”

Hopi uygulamasını kullanmak isteyen müşteriler için ürün girişi yapıldıktan sonra YazarkasaPOS ekranındaki kampanya tuşu ile Hopi işlemi başlatılıyor. Hopi kullanıcısı telefonundaki QR kodunu barkod okuyucu entegre İngenico YazarkasaPOS’a okutarak veya standart Ingenico YazarkasaPOS’larda barkod numarasını tuşlayarak alışverişten Paracık kazanma, Paracık kullanma ve mobil ödeme işlemlerini  gerçekleştiriyor.

  • Aslı Uzer

    Director / Product & Marketing / Ingenico Turkey

  • (T): +90 (212) 366 48 00