Ingenico Türkiye

Ingenico e-Dönüşüm Çözümleri ile İşletmelerin Yüzünü Güldürüyor!

Esnaf dostu Ingenico, entegratörlerle yaptığı işbirliği sayesinde YazarkasaPOS’lar üzerinden yapılan her ödeme işlemi için     e-fatura ve e-arşiv işlemlerini kolaylaştırıyor. İş gücü, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan, finansal verileri elektronik ortamda erişilebilir kılan e-dönüşüm çözümleri Ingenico güvencesiyle sunuluyor.

Uçtan uca ödeme konusunda dünya lideri olan Ingenico Group, işletmelere sunduğu çözümlere bir yenisini daha ekledi. Ingenico, mükellefin e-fatura/e-arşiv kullanımını tercih etmesi durumunda entegratörlerle yaptığı işbirliği sayesinde yazarkasaPOS’lar üzerinden gerçekleştirilen satışların e-fatura ve e-arşiv işlemlerini kolaylaştırıyor. Geliştirilen dijital çözüm ile Ingenico, kendi hızlı ve kolay entegrasyon çözümü ile perakende satış firmalarının ayrıca bir entegrasyon çalışması yapmasına gerek olmadan,  e-dönüşüm ihtiyaçlarını yeni nesil Ingenico yazarkasaPOS ile bütünleşik olarak karşılarken , işletmelerin operasyonel yükünü de hafifletmeyi amaçlıyor. E-fatura ve e-arşiv bilgilerini entegre çalıştığı özel entegratör üzerinden anlık olarak  GİB’e (Gelir İdaresi Başkanlığı) bildiren Ingenico e-dönüşüm çözümü, yazarkasaPOS’lar üzerinden gerçekleşen bir çözüm olmasıyla da e-dönüşüm alanında bir ilke imza atıyor.

Ingenico Türkiye Genel Müdürü Alpay Sidal “Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geliştirilen e-fatura ve e-arşiv sistemleri ekonominin kayıt altına alınması için kritik değer taşıyan uygulamalar arasında yer alıyor. Ingenico olarak, sunduğumuz         e-dönüşüm çözümü ile işletmelerin daha hızlı, kolay ve güvenilir bir sistem üzerinden bu uygulamaları kullanabilmelerini sağlıyoruz. Bunu yaparken de Ingenico yazarkasaPOS’ları kullanarak bir ilke imza atıyoruz” dedi.

Sidal sözlerine şunları ekledi; “Harici bir sistem veya yazıcı ihtiyacı olmadan, sadece Ingenico yeni nesil ÖKC ile satın alma işlemi gerçekleştiren müşterinin ilgili datasını mükellefin anlaşmalı olduğu özel entegratör üzerinden GİB’e anında gönderiyoruz. Özel entegratörden gelen “Başarılı” yanıtı ile birlikte Ingenico yazarkasaPOS’dan bilgi fişi basıyoruz. İşlemler gerçek zamanlı olduğu için müşteriye ait e-posta adresine e-arşiv faturası anında gönderiliyor ve yazarkasaPOS’umuzun üretmiş olduğu bilgi fişi üzerinde bulunan QR kod ile faturaya cep telefonundan anında ulaşılabiliyor.  Tüm bu e-dönüşüm ile birlikte amacımız, Ingenico yeni nesil ÖKC kullanan müşterilerimizin  operasyonel süreçlerini kısaltıp,  bilgisayar, yazıcı gibi ek donanım yatırım gereğini ortadan kaldırıp, mevcut işlerini daha verimli yapmalarına destek olmaktır. ”

  • Aslı Uzer

    Director / Product & Marketing / Ingenico Turkey

  • (T): +90 (212) 366 48 00