Farmakom Eczane Otomasyonu Entegrasyonu

Farmakom geliştirdiği Farmakom Eczane Programı (FEP) ile eczanelere esnek, verimli, hızlı, çağdaş otomasyon çözümleri sunuyor!

1988 yılında kurulan FarmaGRUP; eczanelere hizmet üreten Farmakom A.Ş.'yi bünyesinde barındırıyor. 2016 yılı içinde Ingenico Yeni Nesil YazarkasaPOS cihazlarıyla sağlanan GMP3 entegrasyonu sayesinde Farkom Eczane Programı kullanıcıları, SGK ve Sağlık Bakanlığı’nın sunucuları üzerinden sağlanan veri işlemlerini hatasız,hızlı ve güvenli bir şekilde yapabiliyor. Hastaların reçetelerinin hazırlanması, hazırlanan reçetelerdeki SGK katılım paylarının düşülüp bakiyelerinin hastalara fiş olarak sunulması, hastaların muayene ücretlerinin SGK adına hastadan tahsil edilmesi gibi işlemler yazarkasa kablolu GMP3 bağlantılı sistemlerde süratli ve hatasız olarak gerçekleştirilebiliyor.

GMP3 entegrasyonu sayesinde;

  • ÖKC cihazı üzerinde ekstra bir işlem yapmaksızın ister ürün isimleri, ister ürün grup isimleri ile program üzerinden Perakende Satış Fişi yazdırabilirsiniz.
  • Reçeteli Satış işlemlerinde "Muayene Ücreti","Hasta Katılım Payı","İlaç Fiyat Farkı" gibi kalemleri fiş üzerinde ayrı ayrı belirtebilirsiniz.
  • "Maaştan Kesilecek" ödemeleri fiş üzerinde ayrı bir satırda belirtebilirsiniz.
  • Muayene Ücreti gibi SGK adına hastadan tahsil edilmesi gereken "Matrahsız" tahsilatları fiş üzerinde gösterebilirsiniz.
  • Eczanenizde bulunan tüm bilgisayarlardan bir Ingenico YazarkasaPOS cihazı ile işlem yapabilir veya birden fazla Ingenico YazarkasaPOS cihazınız var ise istediğiniz bilgisayardan istediğiniz Ingenico YazarkasaPOS’a işlem gönderebilirsiniz.