Micros 3700 Entegrasyonu

PROTEL firması ile yapılan çalışmalar sonucunda Mali Onaylı Micros 3700 Restoran Otomasyon Yazılımı ile Ingenico yeni nesil seyyar yazarkasaPOS'lar arasındaki entegrasyon tamamlanmış ve hayata geçirilmiştir. Ingenico YazarkasaPOS adisyon yazılım entegrasyonunu kullanmak isteyen işyerleri Ingenico çağrı merkezini ( 0 850 250 40 30 ) aramalıdır.

Micros 3700 ile entegrasyonu yapılmış olan bir Ingenico Yazarkasa üzerinde 2 farklı yöntem ile satış işlemi gerçekleştirilebilir.

1.Yöntem: Ana ekranda adisyon tuşuna basılarak başlatılan ödeme işlemi

1. Ana ekrandayken “Adisyon” tuşuna basıldığında 2 nolu ekranda yer alan şekilde “Adisyon Giriş “ekranı görüntülenmelidir.

2. Bu ekran adisyon numarası girişi içindir, adisyon numarası yazılır ve giriş tuşu ile onaylanır. Bu işlemden sonra “Adisyon Onay” ekranı gösterilmelidir.

3. Adisyon Onay ekranında giriş (yeşil) tuşuna bastıktan sonra 4 numaralı görselde yer alan işlem detaylarının bulunduğu ekran görüntülenecektir. 

4. Bu ekranda adisyona ait detaylar görüntülenecektir. Adisyonu onaylamak için giriş tuşuna basıldığında işlem başlatılarak fiş basılır ve 5 numaralı satış ekranına geçilir.

5. Bu aşamada ödeme alınacak yönteme göre ( nakit ,kredi kart, parçalı ödeme .... gibi) işleme devam edilir.

2. Yöntem : Ana ekranda “F” tuşuna basılarak başlatılan ödeme yöntemi

1. Ana ekrandayken “F” tuşuna basılır.

2. Çıkan menüden “özel uygulamalar” seçilir.

3. Çıkan menüden “Micros” ikonuna basılır.

4. Bu ekran adisyon numarası girişi içindir, adisyon numarası yazılır ve giriş tuşu ile onaylanır. Bu işlemden sonra “Adisyon Onay” ekranı gösterilmelidir. 

5. Adisyon Onay ekranında giriş (yeşil) tuşuna bastıktan sonra 6 numaralı görselde yer alan işlem detaylarının bulunduğu ekran görüntülenecektir.

6. Bu ekranda adisyona ait detaylar görülecektir. Adisyonu onaylamak için giriş tuşuna basıldığında işlem başlatılarak fiş basılır ve 7 numaralı satış ekranına geçilir.

7. Bu aşamada ödeme alınacak yönteme göre ( nakit ,kredi kart, parçalı ödeme .... gibi) işleme devam edilir.